Παρασκευή 30 Οκτ 2020 14:59

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΟΛΙΝΔΡΟΥ - ΤΑΥΡΟΣ ΕΛΑΦΟΥ 1-0

Χωρίς να εντυπωσιάσει με την απόδοσή της η Αναγέννηση Κολινδρού νίκησε στην έδρα της τον Ταύρο Ελάφου με 1-0 στο πλαίσιο της 25ης αγωνιστικής της Β' ερασιτεχνικής σε μια αμφίρροπη αναμέτρηση.

Η Αναγέννηση του Ηλία Τζιώκα με το πολύτιμο τρίποντο έφτασε τους 40 βαθμούς πιάνοντας τον Ερμή Εξοχής στην τέταρτη θέση της βαθμολογίας και ουσιαστικά κλείδωσε τα μπαράζ ανόδου, ενώ ο Ταύρος του Βαγγέλη Μύθυμη έμεινε με 36 βαθμούς στην έκτη θέση και θα παλέψει στις επόμενες αγωνιστικές για να παραμείνει μέσα στην προνομιούχο εξάδα.

Το παιχνίδι κρίθηκε από το γκολ πέναλτι στο 6ο λεπτό που εκτέλεσε ο Σπανός, ενώ η συνέχεια δεν ήταν καλή με λιγοστές φάσεις για γκολ και αυτές οι καλύτερες από τους γηπεδούχους, όπου όμως δεν καρποφόρησαν.

ΦΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΓΚΟΛ

Μόλις στο 6' η Αναγέννηση κέρδισε πέναλτι σε χέρι αμυντικού μέσα στην περιοχή.
Το πέναλτι εκτέλεσε εύστοχα ο Σπανός κάνοντας το 1-0 που έμελλε να είναι και το τελικό σκορ.
Στο 14' ωραίος συνδυασμός των παικτών του Ταύρου και σουτ του Μποστανίτη Χ. από το ύψος της περιοχής, η μπάλα πέρασε λίγο άουτ.
Στο 18' σουτ του Παπαγιάννη από τη γωνία της περιοχής, η μπάλα έφυγε άουτ.
Στο 40' το πλασέ του Γκουδάρα Ελ. μετά από αμυντικό λάθος και από καλή θέση πέρασε άουτ.
Στο 42' σουτ από τον Γκουδάρα Ελ., απέκρουσε σε κόρνερ ο Μπεκιάρης.
Στο 74' παράλληλο συρτό γύρισμα του Γκουδάρα Ελ. από αριστερά, ο Σκούφας δεν πρόλαβε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα, ενά ένα λεπτό αργότερα ο Σπανός σούταρε σε κενή εστία, η μπάλα βρήκε πόδι αμυντικού και κατέληξε κόρνερ.
Στο 88' σουτ πλασέ του Γκουδάρα Ελ., ο Μπεκιάρης απέκρουσε σε κόρνερ.
Τον αγώνα διαιτήτευσε ο κ. Μέγας με βοηθούς τον κ. Σαλτσίδη και την κα. Κορινιώτη.