Τετάρτη 15 Αυγ 2018 19:48      

Δύσκολο απόγευμα Αρίων Πτολεμαΐδας - Αρχέλαος "Savvidis Team S.A"

Ο Αρχέλαος "Savvidis Team S.A" παίζει το Σάββατο 20 Ιανουαρίου 2018 στις 16.00 στο κλειστό γυμναστήριο Πτολεμαϊδας "Γιώργος Χαλκίδης" κόντρα στον τοπικό Αρίων στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής της Α2 Ανδρών.

 

Δύσκολο απόγευμα για την ομάδα της Κατερίνης που έχει πολλές απουσίες παικτών για διάφορους λόγους(τραυματισμοί, επαγγελματικοί λόγοι κλπ) και έτσι το παιχνίδι γίνεται ακόμη ποιό αμφίροπο, με τους γηπεδούχους να θέλουν να πάρουν την ρεβάνς του πρώτου γύρου.

 

Τον περασμένο Οκτώβριο 2017 και συγκεκριμένα στις 15 Οκτωβρίου στην πρεμιέρα της φετινής σεζόν ο  Αρχέλαος "Savvidis Team S.A" νίκησε στο Β' ΔΑΚ(Καταφυγιώτικα) με 21-20 τον Αρίωνα Πτολεμαϊδάς.

 

Πρεμιέρα του δεύτερου γύρου την Κυριακή και ο Αρχέλαος "Savvidis Team S.A" θα επιδιώξει να αποσπάσει θετικό αποτέλεσμα γνωρίζοντας τις δυσκολίες που θα συναντήσει στην "καυτή" έδρα της Πτολεμαΐδος.

Το παιχνίδι θα διαιτητεύσουν οι κ.κ Γρηγοριάδης- Τομίδης.

  

   

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(9η αγωνιστική)

 

1. ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ 17   9   260-214

2. Α.Ε.Σ.Χ. ΠΥΛΑΙΑΣ 15   9   270-211

3. ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ ΝΑΟΥΣΑΣ 13   9   260-224

4. Γ.Α.Σ ΚΙΛΚΙΣ          11   9   213-207

5. ΠΡΩΤΕΑΣ ΑΡΤΑΣ         10   9   252-242

6. ΑΡΧΕΛΑΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ   7   9   208-234

7. ΑΡΙΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ   6   9   232-245

8. Α.Σ. ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ   5   9   221-243

9. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΞΙΟΥΠΟΛΗΣ  4   9   222-255

10.ΚΥΚΛΩΠΕΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΛΗΣ 2   9   224-287

 

 

 

Οι διαιτητές και το πρόγραμμα της 10ης αγωνιστικής

Σάββατο 20 Ιανουαρίου 2018

 

ΔΑΚ Άρτας 18:00        Πρωτέας Άρτας- ΑΕΣΧ Πυλαίας 

(Χασκής- Λινάρδος)

ΔΑΚ Νάουσας 18:00      Ζαφειράκης Νάουσας- Μακεδονικός 

(Τέμης- Γιάννου)

Γιώργος Χαλκίδης 18:00 Αρίων Πτολεμαΐδας- Αρχέλαος Κατερίνης 

(Γρηγοριάδης- Τομίδης)

 

Κυριακή 21 Ιανουαρίου 2018

 

Αλεξανδρούπολης 16:00 Κύκλωπες- Αλέξανδρος Αξιούπολης 

(Μπέτμαν- Ουζούνης)

ΔΑΚ Κιλκίς      16:00 ΓΑΣ Κιλκίς- Φαίακας Κέρκυρας 

(Κατσίκης- Μιχαηλίδης)

 

 

Πρωτάθλημα Α2 Γυναικών 

(6η αγωνιστική)

 

 

Β' ΔΑΚ Κατερίνης ώρα 16:00 

Ορφέας Κατερίνης - Εθνικός Κοζάνης 

(Αναστασίου- Νικολαϊδης)

Αρίων Πτολεμαΐδας ΑΡΧΕΛΑΟΣ «SAVVIDIS TEAM S.A» Χάντμπολ-Α2 Ανδρών

Ακολουθήστε το "Ο.Β." στο twitter και κάντε like στην σελίδα μας στο facebook και μάθετε πρώτοι όλα όσα συμβαίνουν!

Scroll to Top