Κυριακή 24 Σεπ 2017 6:17

Φιλική ήττα: Πιερικός - Α.Ο Καρδιας 0-2

Ο Πιερικός σε φιλικό αγώνα με αντίπαλο την Α.Ο. ΚΑΡΔΙΑ δεν κατάφερε να συνεχίσει με νίκες και έχασε στις λεπτομέρειες με 0-2 έπειτα από δικά του λάθη στην άμυνα.

Τα τέρματα για τους φιλοξενούμενους το 0-1 στο 9΄ από τον Μπιμπισίδη και το 0-2 στο 30΄ από τον Πολυζά.
Στο β΄ ημίχρονο και μετά τις αλλαγές του προπονητή ο Πιερικός ανέβασε την επίδοσή του και πίεσε τον αντίπαλο χωρίς να καταφέρει να μειώσει στο σκορ.

Ο ΣΦΚ Πιερικός ευχαριστεί την αποστολή του Α.Ο. ΚΑΡΔΙΑ, τη διοίκηση, το τεχνικό επιτελείο, τους ποδοσφαιριστές και τους εύχεται καλή συνέχεια στο πρωτάθλημα της Γ΄ εθνικής κατηγορίας.

Ευχαριστεί τους φιλάθλους που βρέθηκαν το Σάββατο το απόγευμα στο γήπεδο του Α' ΔΑΚ, τους διαιτητές του αγώνα κ.κ. Ασλανίδη, Μαυρόπουλο, Χαλκίδη.