Παρασκευή 19 Οκτ 2018 12:51      

Ο Αιγινιακός "φιλοξενεί" τον Μ. Αλέξανδρο Τρικάλων Ημαθίας

Μετά απο επαφές με Μέγα Αλέξανδρο Ημαθίας, ο Αιγινιακός έκλεισε τον προγραμματισμό φιλικού ματς για το ερχόμενο Σάββατο λόγω ρεπό. Περίοδο παρατεταμένης διακοπής διανύει ο Αιγινιακός (βάσει προγράμματος θα έπαιζε με τους Αχαρναϊκό και Βέροια που όμως αποβλήθηκαν από το πρωτάθλημα) και ο προπονητής Κώστας Νικολαΐδης θέλει να διατηρήσει τους παίκτες του σε αγωνιστική εγρήγορση.

Μετά λοιπόν το φιλικό με τον Μακεδονικό, η ομάδα της βόρειας Πιερίας έκανε επαφές για να κλείσει νέο τεστ για το Σάββατο 14 Απριλίου.

Πρώτο μέλημα είναι να προγραμματιστεί παιχνίδι στο Αιγίνιο, επειδή η αναμέτρηση της 27ης αγωνιστικής 22 Απριλίου με τη Σπάρτη είναι εντός έδρας. 
Προς αυτή την κατεύθυνση ο Αιγινιακός ήταν σε ανοικτή γραμμή με τον Μέγα Αλέξανδρο Ημαθίας. 

Σε κάθε περίπτωση δεν θα αγωνιστούν ο Παντελής Αντωνιάδης που χάνει το υπόλοιπο τη σεζόν λόγω κατάγματος έξω σφύρου και ο Στέφανος Πολύζος ο οποίος ακολουθεί ειδικό πρόγραμμα, μετά την αρθροσκόπηση.

Παρεμπιπτόντως, ο τελευταίος εκτίει στην άνευ αγώνος νίκη με τη Βέροια (26η) ποινή καρτών, ενώ «καθαρίζουν» στο ίδιο ματς και οι Γιώργος Σοφιάνης, Βασίλης Λιόλιος και Γιώτης Γιαζιτζόγλου.

Οι σφυρίχτρες της 26ης αγωνιστικής
Η ΚΕΔ/ΕΠΟ ανακοίνωσε τους διαιτητές και τους βοηθούς τους για τις αναμετρήσεις της 26ης αγωνιστικής της Football League.

Αναλυτικά:

Σάββατο 14 Απριλίου

15:00 Πανσερραϊκός – ΑΟΧ-Κισσαμικός
Διαιτητής: Κοτσάνης (Δράμας)
Βοηθοί: Νατσιόπουλος (Μακεδονίας), Κουβαλάκης (Δράμας)
4ος: Σ. Σιδηρόπουλος (Έβρου)

17:00 Α.Ε. Καραϊσκάκης – Καλλιθέα
Διαιτητής: Τάσης (Ηπείρου)
Βοηθοί: Μανάσης (Τρικάλων), Μάνος (Λάρισας)
4ος: Τσετσίλας (Γρεβενών)

Κυριακή 15 Απριλίου

17:00 Δόξα Δράμας – ΟΦΗ
Διαιτητής: Γκορτσίλας (Μακεδονίας)
Βοηθοί: Παπαδόπουλος (Μακεδονίας), Γούτας (Χαλκιδικής)
4ος: Φωτιάδης (Σερρών)

17:00 Σπάρτη – Αναγέννηση Καρδίτσας
Διαιτητής: Παπαδόπουλος (Αχαΐας)
Βοηθοί: Σεφέρης (Πειραιά), Χρηστάκος (Πειραιά)
4ος: Γκοβέσης (Αρκαδίας)

17:00 Άρης – Παναιγιάλειος
Διαιτητής: Κ. Σιδηρόπουλος (Πέλλας)
Βοηθοί: Βρούζος (Πιερίας), Κηλικιώτης (Ξάνθης)
4ος: Πανυτσίδης (Κοζάνης)

17:00 Παναχαϊκή – Απόλλων Καλαμαριάς (Πόντου)
Διαιτητής: Μπαλατσούκας (Θεσπρωτίας)
Βοηθοί: Γιαννίκος (Πειραιά), Αδαμόπουλος (Μεσσηνίας)
4ος: Μανούχος (Αργολίδας)

17:00 Εργοτέλης – Απόλλων Λάρισας
Διαιτητής: Τσαγκαράκης (Χανίων)
Βοηθοί: Κοκμοτος (Ρεθύμνου), Αναστασάκης (Χανίων)
4ος: Κολύτας (Λασιθίου)

Αιγινιακός Μ. Αλέξανδρο Τρικάλων Ημαθίας

Ακολουθήστε το "Ο.Β." στο twitter και κάντε like στην σελίδα μας στο facebook και μάθετε πρώτοι όλα όσα συμβαίνουν!

Scroll to Top