Σάββατο 16 Δεκ 2017 5:44

Τρίτη συνεχόμενη νίκη: ΑΟΚ Αιγινιακός - ΓΑΣ Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών 70 - 46

Ο Αιγινιακός επικράτησε με 70-46 του Μεγάλου Αλεξάνδρου Γιαννιτσών, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Αιγινίου, σε αγώνα για την 6η αγωνιστική της Α’ ΕΚΑΣΚΕΜ. Ο Αιγινιακός ξεκίνησε δυνατά στην άμυνα με αποτέλεσμα να πάρει από νωρίς προβάδισμα και να κλείσει το πρώτο δεκάλεπτο προηγούμενος με 19-9, ενώ στο ημίχρονο προηγήθηκε με 38-22.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να μην αυξηθεί η διαφορά (50-33), ωστόσο στο τελευταίο δεκάλεπτο οι παίκτες του Ηλία Λοτζανιότη πάτησαν ξανά το πόδι στο γκάζι κι έφτασαν εύκολα στην τελική επικράτηση με 70-46.