Τετάρτη 24 Απρ 2019 21:42      

Βόλει A2 Γυναικών: ΑΟ Νέας Βύσσας - ΓΑΣ Αρχέλαος Κατερίνης 3-1

Ο Αρχέλαος ηττήθηκε από την Βύσσα με 3-1 σετ, σε αγώνα για τη 17η αγωνιστική του 2ου υποομίλου του Β’ ομίλου της Α2 Εθνικής Κατηγορίας Γυναικών.
Στο πρώτο σετ η γηπεδούχος ομάδα το κατέκτησε δύσκολα με 25-22, με τον Αρχέλαο να απαντά ισοφαρίζοντας στα σετ, καθώς κέρδισε το δεύτερο με 25-27.
Στην συνέχεια η ομάδα του Τάσου Βλασακίδη ανέβασε την απόδοσή της και πήρε τα δύο επόμενα σετ, σχετικά εύκολα, με 25-18 και 25-19.

Μετά και την ολοκλήρωση της 17ης αγωνιστικής ο Αρχέλαος κρατά στα χέρια του την παραμονή του στην Α2, καθώς στην τελευταία αγωνιστική, την Τετάρτη, χρειάζεται να κατακτήσει, υποδεχόμενος τον ουραγό και υποβιβασμένο Ηρακλή, όσους πόντους καταφέρει να πάρει και ο ΔΑΣ Ωραιοκάστρου στο Ασβεστοχώρι, όπου θα αντιμετωπίσει την Νέα Γενεά.

Τα σετ.
25-22, 25-27, 25-18, 25-19.

ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ ΤΩΝ ΟΜΑΔΩΝ.

ΑΟ ΝΕΑΣ ΒΥΣΣΑΣ (Βλασακίδης)
Δεβετζή, Παπαδόπούλου, Αϊνάλη Ι., Παπαστεφάνου, Σταματοπούλου, Ξανθοπούλου (λ), Μαλούκου, Σπυροπούλου, Αϊνάλη Ι.Μ., Μέλκα, Κωνσταντινίδου (λ), Λελεντζή,

ΓΑΣ ΑΑΡΧΕΛΑΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ (Καμαναντζής)
Τσιουτσιούλη, Τσιγκαροπούλου, Κυπαρίσση, Καραγιώργου, Κεσεσίδου, Γεωργαντά, Μάτιου, Βουλτσίδου (λ), Δερβένη Α., Δερβένη Φ.
 

Τα αποτελέσματα της 17ης αγωνιστικής του 2ου υποομίλου του Β΄ Ομίλου 
 

Για τη 17η αγωνιστική του 2ου υποομίλου του Β' ομίλου της Α2 Εθνικής Κατηγορίας Γυναικών σημειώθηκαν τα εξής αποτελέσματα:

ΣΑΑΚ Ανατόλια - ΑΠΣ Ναύαρχος Βότσης 2-3 
(26-24, 22-25, 25-20, 22-25, 5-15)
ΧΑΝΘ - ΑΣΚ Λαγκαδά 3-0 
(25-23, 25-23, 25-19)
Ηρακλής Πετοσφαίριση 2015 - ΜΑΣ Νέα Γενεά 1-3 
(14-25, 17-25, 17-25)
ΔΑΣ Ωραιοκάστρου - ΓΣΓ Νίκη Αλεξανδρούπολης 1-3 
(22-25, 22-25, 25-23, 13-25)
ΑΟ Νέας Βύσσας - ΓΑΣ Αρχέλαος Κατερίνης 3-1 
(25-22, 25-17, 25-18, 25-19)

Η Βαθμολογία 
(17 αγώνες)

1. ΑΠΣ Ναύαρχος Βότσης 39
2. ΧΑΝΘ 31
3. ΑΣΚ Λαγκαδά 31
4. ΓΣΓ Νίκη Αλεξανδρούπολης 30
5. ΑΟ Νέας Βύσσας 29
6. ΜΑΣ Νέα Γενεά 28
7. ΓΑΣ Αρχέλαος Κατερίνης 21
8. ΔΑΣ Ωραιοκάστρου 20
9. ΣΑΑΚ Ανατόλια 17
10. Ηρακλής Πετοσφαίριση 2015 9

Αναλυτικά το πρόγραμμα της επόμενης 18ης αγωνιστικής 

Τετάρτη 29 Μαρτίου 2017
20:30 ΓΑΣ Αρχέλαος Κατερίνης - Ηρακλής Πετοσφαίριση 2015
20:30 ΜΑΣ Νέα Γενεά - ΔΑΣ Ωραιοκάστρου

Σάββατο 1 Απριλίου 2017
18:00 ΑΠΣ Ναύαρχος Βότσης - ΧΑΝΘ
18:00 ΓΣΓ Νίκη Αλεξανδρούπολης - ΣΑΑΚ Ανατόλια

Κυριακή 2 Απριλίου 2017
18:00 ΑΣΚ Λαγκαδά - ΑΟ Νέας Βύσσας

 

 

 

 

Βόλεϊ A2 Γυναικών ΑΟ Νέας Βύσσας ΓΑΣ Αρχέλαος Κατερίνης 17η αγωνιστική

Ακολουθήστε το "Ο.Β." στο twitter και κάντε like στην σελίδα μας στο facebook και μάθετε πρώτοι όλα όσα συμβαίνουν!

Scroll to Top