Τετάρτη, 15 Ιουλίου, 2026
Ολύμπιο Βήμα - Τα Νέα της Κατερίνης και της Πιερίας - Καθημερινή Ενημέρωση
ΒΗΜΑ...τίζοντας
  • Όλες οι Ειδήσεις
  • Κατερίνη
  • Πιερία
  • Επικαιρότητα
  • Ελλάδα
  • Κόσμος
  • Οικονομία
  • Περιβάλλον
  • Πολιτισμός
  • Τουρισμός
  • Υγεία
  • Αθλητικά
  • Απόψεις
  • Αγγελίες
No Result
View All Result
  • Όλες οι Ειδήσεις
  • Κατερίνη
  • Πιερία
  • Επικαιρότητα
  • Ελλάδα
  • Κόσμος
  • Οικονομία
  • Περιβάλλον
  • Πολιτισμός
  • Τουρισμός
  • Υγεία
  • Αθλητικά
  • Απόψεις
  • Αγγελίες
No Result
View All Result
Ολύμπιο Βήμα - Τα Νέα της Κατερίνης και της Πιερίας - Καθημερινή Ενημέρωση
No Result
View All Result
  • Όλες οι Ειδήσεις
  • Κατερίνη
  • Πιερία
  • Φεστιβάλ Ολύμπου
  • ΒΗΜΑ…τίζοντας
  • Επικαιρότητα
  • Ελλάδα
  • Κόσμος
  • Οικονομία
  • Πολιτισμός
  • Υγεία
  • Τεχνολογία
  • Τουρισμός
  • Άρθρα-Απόψεις
  • Αθλητικά
  • Αγγελίες
  • Καιρός Live
  • Κλιματική Αλλαγή
  • Επικοινωνία
  • Αναγγελία γάμου με ένα κλικ
  • Live οι τιμές καυσίμων
  • Εφημερεύοντα Φαρμακεία Κατερίνης
  • Χρήσιμα Τηλέφωνα – Πρώτες βοήθειες
Θετικό Φροντιστήριο
Hondos Center
  Συμβαίνει Τώρα
Βημα..τίζοντας: Ο «Κοτζά Αναστάς» στις εκδηλώσεις του 29ου Ποντιακού Πολιτιστικού Τριημέρου 14 Ιουλίου 2026
Βημα..τίζοντας: Κατερίνη – Υγειονομική κάλυψη στο 9ο Φεστιβάλ Τημενίδαι ΧΟΥΡΟΝ 14 Ιουλίου 2026
Βημα..τίζοντας: Άννα Τζήκα – Το Ενιαίο CRM και ο ψηφιακός μετασχηματισμός του κράτους 14 Ιουλίου 2026
Βημα..τίζοντας: Πιερία – Ημερίδα για την ενίσχυση της επιχειρηματικότητας 14 Ιουλίου 2026
Βημα..τίζοντας: Κατερίνη – Πρόταση για ποδηλατόδρομο στον περιφερειακό ως τα παράλια 14 Ιουλίου 2026
Next
Prev

Ολύμπιο Βήμα » Πιερία » Κατερίνη » Ναρκωτικά σε Κατερίνη μέσα σε λούτρινα κουκλάκια (βίντεο – εικόνες)

Ναρκωτικά σε Κατερίνη μέσα σε λούτρινα κουκλάκια (βίντεο – εικόνες)

Ναρκωτικά σε Ευρώπη και Κατερίνη μέσα σε λούτρινα κουκλάκια
Κατερίνη
Από
Ολύμπιο Βήμα
Ολύμπιο Βήμα Newsroom
13 Απρ 2022 1 λεπτό ανάγνωση
Προσθήκη του olympiobima.gr στο

Τρία άτομα συνελήφθησαν ανάμεσα τους και μια γυναίκα, οι οποίοι διακινούσαν μέσα σε λούτρινα κουκλάκια και παιχνίδια ποσότητες ναρκωτικών.

ADVERTISEMENT

ΙΕΚ ΛΥΔΙΑ

Μαριάννα Τριανταφύλλου


Επισκεφθείτε το Spiroulina Shop
Ελένη Ελευθεριάδου - Ψυχολόγος
Κωνσταντινίδης Εμπόριο Σιδήρου

ADVERTISEMENT

Οι δράστες διακινούσαν μέσω ταχυδρομείο και εταιριών ταχυμεταφορών ταχυδρομικά δέματα και φακέλους τα οποία περιείχαν ναρκωτικές ουσίες

Στη σύλληψη τριών μελών εγκληματικής οργάνωσης που δραστηριοποιούνταν στη διακίνηση ποσοτήτων ναρκωτικών προχώρησαν αστυνομικοί της Δίωξης Ναρκωτικών του Κρατικού Αερολιμένα Θεσσαλονίκης.

Πρόκειται για τρεις Έλληνες ηλικίας 34, 23 (άντρες) και 26 (γυναίκα) ετών, σε βάρος των οποίων σχηματίσθηκε δικογραφία για εγκληματική οργάνωση και παράβαση του Νόμου περί ναρκωτικών.

Συγκεκριμένα, τον Μάρτιο του τρέχοντος έτους, σε έλεγχο που διενεργήθηκε σε ταχυδρομικά δέματα στο αεροδρόμιο “Μακεδονία” της Θεσσαλονίκης διαπιστώθηκε ότι περιείχαν έκαστο από ένα λούτρινο αρκουδάκι, εντός των οποίων αποκρύπτονταν ποσότητες κοκαΐνης 24,70 γραμμαρίων και κάνναβης 60 γραμμαρίων.

 

Σε υποκαταστήματα εταιρειών διακίνησης δεμάτων εντοπίστηκαν 20 επιπλέον ταχυδρομικά δέματα-φάκελοι, με προορισμούς ευρωπαϊκές πόλεις και πόλη της Ελλάδας, εντός των οποίων περιέχονταν:

  • 120,96 γραμμάρια κοκαΐνης,
  • 202,02 γραμμάρια κάνναβης,
  • Ποσότητα μεθαμφεταμίνης και
  • Ναρκωτικά δισκία,

τα οποία ήταν κρυμμένα επιμελώς σε διάφορες συσκευασίες.

 

1 of 6
- +
Ναρκωτικά σε Ευρώπη και Κατερίνη μέσα σε λούτρινα κουκλάκια
Ναρκωτικά σε Ευρώπη και Κατερίνη μέσα σε λούτρινα κουκλάκια
Ναρκωτικά σε Ευρώπη και Κατερίνη μέσα σε λούτρινα κουκλάκια
Ναρκωτικά σε Ευρώπη και Κατερίνη μέσα σε λούτρινα κουκλάκια
Ναρκωτικά σε Ευρώπη και Κατερίνη μέσα σε λούτρινα κουκλάκια
Ναρκωτικά σε Ευρώπη και Κατερίνη μέσα σε λούτρινα κουκλάκια

1.

Ναρκωτικά σε Ευρώπη και Κατερίνη μέσα σε λούτρινα κουκλάκια

2.

Ναρκωτικά σε Ευρώπη και Κατερίνη μέσα σε λούτρινα κουκλάκια

3.

Ναρκωτικά σε Ευρώπη και Κατερίνη μέσα σε λούτρινα κουκλάκια

4.

Ναρκωτικά σε Ευρώπη και Κατερίνη μέσα σε λούτρινα κουκλάκια

5.

Ναρκωτικά σε Ευρώπη και Κατερίνη μέσα σε λούτρινα κουκλάκια

6.

Ναρκωτικά σε Ευρώπη και Κατερίνη μέσα σε λούτρινα κουκλάκια

Σε έρευνες στα σπίτια των συλληφθέντων βρέθηκαν και κατασχέθηκαν:

  • Ποσότητες κοκαΐνης, κάνναβης και μεθαμφεταμίνης,
  • Αμφεταμίνη συνολικού βάρους 3 κιλών και 654,27 γραμμαρίων,
  • Μία μεταλλική μήτρα τυποποίησης ναρκωτικών ουσιών,
  • 6 ηλεκτρονικές ζυγαριές ακριβείας,
  • Ηλεκτρονικοί υπολογιστές και συσκευές αποθήκευσης
  • Φάκελοι αλληλογραφίας,
  • Συσκευασίες αλουμινίου, με τις οποίες συσκευάζονταν αεροστεγώς οι ναρκωτικές ουσίες,
  • Συσκευές θερμοκόλλησης, αφαίρεσης αέρα και σφράγισης,
  • Εκτυπωτής ετικετών, καθώς και ετικέτες barcode των ταχυδρομείων,
  • Υλικά για την απόκρυψη των ναρκωτικών ουσιών όπως λούτρινα κουκλάκια κ.ά.
  • Πλήθος κινητών τηλεφώνων που χρησιμοποιούσαν για τις παράνομες συναλλαγές τους,
  • Χρηματικό ποσό 2.115 ευρώ, προερχόμενο από εμπορία ναρκωτικών και
  • Ένα ηλεκτρικό πατίνι, το οποίο χρησιμοποιούσε για τις μετακινήσεις της η 26χρονη κατά τις παραδόσεις των ταχυδρομικών δεμάτων σε υποκαταστήματα μεταφορών.

Οι συλληφθέντες θα οδηγηθούν στον εισαγγελέα.

 

Πηγή: open.gr, makthes.gr


Μεθοδικό-Μεταίχμιο

Θέματα: ναρκωτικά
Ολύμπιο Βήμα

Ολύμπιο Βήμα

Η συντακτική ομάδα του Ολύμπιου Βήματος — ημερήσια εφημερίδα Πιερίας από το 1974. Καθημερινή ειδησεογραφική κάλυψη για Κατερίνη, Πιερία και Ελλάδα.

Πληροφορίες για το Ολύμπιο Βήμα
Επικοινωνία

Προηγούμενο Άρθρο

Δήμος Κατερίνης: Η αποσυμφόρηση από οχήματα βασικός στόχος

Επόμενο Άρθρο

Πιερία: 114 κρούσματα – Κορονοϊός: 11.061 νέα κρούσματα και 65 θάνατοι – Στους 345 οι διασωληνωμένοι

Σχετικά άρθρα

Δωρεά πιάνου στο Δημοτικό Ωδείο Κατερίνης από τον Γ. Ταβαντζή
Κατερίνη

Δωρεά πιάνου στο Δημοτικό Ωδείο Κατερίνης από τον Γ. Ταβαντζή

Κατερίνη: Στάση εργασίας από το Νομαρχιακό Τμήμα ΑΔΕΔΥ
Κατερίνη

Κατερίνη: Στάση εργασίας από το Νομαρχιακό Τμήμα ΑΔΕΔΥ (εικόνες & βίντεο)

Δημοσκόπηση Gpo: Προβάδισμα ΝΔ και ανακατατάξεις κομμάτων
Πολιτική

Δημοσκόπηση GPO: Προβάδισμα ΝΔ και ανακατατάξεις κομμάτων

15ο Δημοτικό Σχολείο Κατερίνης:
Παιδεία

15ο Δημοτικό Σχολείο Κατερίνης: Ένασ αναβαθμισμένος χώρος βιβλιοθήκης

Κυριάκος Μητσοτάκης: Εθνική σταθερότητα και νέα μέτρα οικονομίας
Ελλάδα

Κυριάκος Μητσοτάκης: Εθνική σταθερότητα και νέα μέτρα οικονομίας

Κατερίνη: Απολογισμός πεπραγμένων 2025 από τον Δήμο
Κατερίνη

Κατερίνη: Απολογισμός πεπραγμένων 2025 από τον Δήμο

ADVERTISEMENT

ΙΕΚ ΛΥΔΙΑ

Μαριάννα Τριανταφύλλου


Ελένη Ελευθεριάδου - Ψυχολόγος
Κωνσταντινίδης Εμπόριο Σιδήρου
Επισκεφθείτε το Spiroulina Shop

ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT

XTRA ECO
WORLDLINE


Λυσιστράτη
ΠΑΣΟΚ


Βραβευσεις Ποδοσφαίρου Πιερίας width=

Σχάρα & Λεμόνι

Επιδοτούμενα Πρόγραμματα



Παραλία Κατερίνης - Kassapidis Exchange

Αναγγελία Γάμου με ένα Κλικ

ADVERTISEMENT
ΘΡΑΚΙΩΤΙΚΟ ΓΛΕΝΤΙ
Ο ΠΟΝΤΟΣ

Επιλογές

Διασωστική Ομάδα Πιερίας: Εκπαίδευση παιδιών στις πρώτες βοήθειε

Κολινδρός: Πραγματοποιήθηκαν τα θυρανοίξια του νέου Ιερού Ναϋδρίου

Δωρεά πιάνου στο Δημοτικό Ωδείο Κατερίνης από τον Γ. Ταβαντζή

Εξοπλισμοί

Σταθερή η κυριαρχία της Νέας Δημοκρατίας στις δημοσκοπήσεις

Μη χάσετε

Βημα..τίζοντας: Ο «Κοτζά Αναστάς» στις εκδηλώσεις του 29ου Ποντιακού Πολιτιστικού Τριημέρου

Βημα..τίζοντας: Κατερίνη – Υγειονομική κάλυψη στο 9ο Φεστιβάλ Τημενίδαι ΧΟΥΡΟΝ

Βημα..τίζοντας: Άννα Τζήκα – Το Ενιαίο CRM και ο ψηφιακός μετασχηματισμός του κράτους

Βημα..τίζοντας: Πιερία – Ημερίδα για την ενίσχυση της επιχειρηματικότητας

Βημα..τίζοντας: Κατερίνη – Πρόταση για ποδηλατόδρομο στον περιφερειακό ως τα παράλια

Αγγελίες

Κατερίνη: Ζητείται οδηγός με δίπλωμα Γ ‘ ή  Ε’ κατηγορίας για τοπικές μεταφορές

Κατερίνη: Πωλείται αυτοκίνητο Citroen Xsara του 1999

Κατερίνη: Από την ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ GROUP – HomeMarkt ζητείται για μόνιμη εργασία

Πωλείται χωράφι 7 στρεμμάτων με νερό και ακτινίδια σε παραγωγή.

Η εταιρία FYLLIANA ζητά άτομο για την ΑΠΟΘΗΚΗ στον Κορινό  

Αρθρογράφοι στο Ολύμπιο Βήμα

Αρθρογράφοι στο Ολύμπιο Βήμα
Κωνσταντίνος Τζέκης
Σύνηθες και τυχαίο γεγονός   
Αρθρογράφοι στο Ολύμπιο Βήμα
Αντώνης Κάλφας
Η σχέση του Ιερού με τη Φωτογραφία
Αρθρογράφοι στο Ολύμπιο Βήμα
Απόστολος Παπαδημητρίου (Μακρυγιάννης)
Εξοπλισμοί
Αρθρογράφοι στο Ολύμπιο Βήμα
Γιώργος Πιπερόπουλος
Ο πολιτικός “Πανικός” είναι επικίνδυνος!..

Διαβάστε ακόμη...

Η Fir ζητά τον άμεσο τερματισμό του εμπάργκο κατά της Κούβας
Άρθρα-Απόψεις

Η FIR ζητά τον άμεσο τερματισμό του εμπάργκο κατά της Κούβας

Κατερίνη: Στάση εργασίας από το Νομαρχιακό Τμήμα ΑΔΕΔΥ
Κατερίνη

Κατερίνη: Στάση εργασίας από το Νομαρχιακό Τμήμα ΑΔΕΔΥ (εικόνες & βίντεο)

Ακροδεξιά: Πώς Κερδίζει τη Μορφωμένη Νεολαία της Ευρώπης Σήμερα
Άρθρα-Απόψεις

Ακροδεξιά: Πώς Κερδίζει τη Μορφωμένη Νεολαία της Ευρώπης Σήμερα

Με απόλυτη επιτυχία ολοκληρώθηκε η Λευκή Νύχτα στα Γρεβενά
Άρθρα-Απόψεις

«Koινοί Θνητοί»…

Πιερία: Εξιχνιάστηκαν απάτες με τη μέθοδο του λογιστή
Πιερία

Πιερία: Εξιχνιάστηκαν απάτες με τη μέθοδο του λογιστή

Φεστιβάλ Ολύμπου: Οι Γαστρονομικές Συναντήσεις στους Πρόποδες του Ολύμπου
Φεστιβάλ Ολύμπου

55ο Φεστιβάλ Ολύμπου: Οι Γαστρονομικές Συναντήσεις στους Πρόποδες του Ολύμπου (εικόνες & βίντεο)

Η Κατερίνη και η Πιερία σήμερα: Καθημερινή Ενημέρωση


© 2026 Ολύμπιο Βήμα
Εκδοτική Ενημερωτική Ι. Κορομήλης Α.Ε.

Ολύμπιο Βήμα: Η Καθημερινή Ενημέρωση της Κατερίνης και της Πιερίας
Το Ολύμπιο Βήμα είναι η ιστορική ημερήσια εφημερίδα της Πιερίας με έδρα την Κατερίνη, που προσφέρει αξιόπιστη τοπική ενημέρωση σε πολιτική, κοινωνία, πολιτισμό, οικονομία και αθλητισμό, τόσο έντυπα όσο και ψηφιακά

Ολύμπιο Βήμα - Μ.Η.Τ. 252157
Μ.Η.Τ. 252157

Καθημερινή ενημέρωση με τοπικές ειδήσεις, νέα και άρθρα.

  • Ολύμπιο Βήμα: Η Εφημερίδα της Πιερίας από το 1979
  • Επικοινωνία
  • Αρθρογράφοι στο Ολύμπιο Βήμα
  • Πρωτοσέλιδα της Εφημερίδας
  • Πρωτοσέλιδα Εφημερίδων
  • Πολιτική Cookies
  • Πολιτική Απορρήτου
  • Πολιτική κατά της Διαφθοράς
  • Δήλωση Εχεμύθειας
  • Όροι Χρήσης
  • Δήλωση συμμόρφωσης

Το Ολύμπιο Βήμα στα Social Media

Η Κατερίνη και η Πιερία σήμερα: Καθημερινή Ενημέρωση


Εκδοτική Ενημερωτική Ι. Κορομήλης Α.Ε.
Βότση 18, 601 00, Κατερίνη
Τηλ. 23510 33633
Α.Φ.Μ.: 094329106
Δ.Ο.Υ. Κατερίνης
E-mail: info@olympiobima.gr
Ιδιοκτήτης: Εκδοτική Ενημερωτική Ι Κορομήλης Α.Ε.
Νόμιμος Εκπρόσωπος: Μαρία Κορομήλη
Διευθυντής Σύνταξης: Αθανάσιος Τέγος
Διευθυντής Ιστοσελίδας: Άγγελος Κεσανλής
Διαχειριστής Ιστοσελίδας: Άγγελος Κεσανλής
Δικαιούχος του Ονόματος Τομέα - Domain Name:
Εκδοτική Ενημερωτική Ι Κορομήλης Α.Ε.

No Result
View All Result
ΒΗΜΑ...τίζοντας
  • Όλες οι Ειδήσεις
  • Κατερίνη
  • Πιερία
  • Φεστιβάλ Ολύμπου
  • ΒΗΜΑ…τίζοντας
  • Επικαιρότητα
  • Ελλάδα
  • Κόσμος
  • Οικονομία
  • Πολιτισμός
  • Υγεία
  • Τεχνολογία
  • Τουρισμός
  • Άρθρα-Απόψεις
  • Αθλητικά
  • Αγγελίες
  • Καιρός Live
  • Κλιματική Αλλαγή
  • Επικοινωνία
  • Αναγγελία γάμου με ένα κλικ
  • Live οι τιμές καυσίμων
  • Εφημερεύοντα Φαρμακεία Κατερίνης
  • Χρήσιμα Τηλέφωνα – Πρώτες βοήθειες

© 2024 Ολύμπιο Βήμα Εκδοτική Ενημερωτική Ι. Κορομήλης Α.Ε. Βότση 18, 601 00, Κατερίνη Τηλ. 23510 33633 Α.Φ.Μ.: 094329106 Δ.Ο.Υ. Κατερίνης E-mail: info@olympiobima.gr

No Result
View All Result
ΒΗΜΑ...τίζοντας
  • Όλες οι Ειδήσεις
  • Κατερίνη
  • Πιερία
  • Φεστιβάλ Ολύμπου
  • ΒΗΜΑ…τίζοντας
  • Επικαιρότητα
  • Ελλάδα
  • Κόσμος
  • Οικονομία
  • Πολιτισμός
  • Υγεία
  • Τεχνολογία
  • Τουρισμός
  • Άρθρα-Απόψεις
  • Αθλητικά
  • Αγγελίες
  • Καιρός Live
  • Κλιματική Αλλαγή
  • Επικοινωνία
  • Αναγγελία γάμου με ένα κλικ
  • Live οι τιμές καυσίμων
  • Εφημερεύοντα Φαρμακεία Κατερίνης
  • Χρήσιμα Τηλέφωνα – Πρώτες βοήθειες

© 2024 Ολύμπιο Βήμα Εκδοτική Ενημερωτική Ι. Κορομήλης Α.Ε. Βότση 18, 601 00, Κατερίνη Τηλ. 23510 33633 Α.Φ.Μ.: 094329106 Δ.Ο.Υ. Κατερίνης E-mail: info@olympiobima.gr