Πραγματοποιήθηκε το Πρωτάθλημα Βορείου Ελλάδος Παγκρατίου στο στάδιο “Μιχάλης Παρασκευόπουλος” με την συμμετοχή πλήθους συλλόγων από ολόκληρη την Βόρεια Ελλάδα υπό την αιγίδα της Ελληνικής Ομοσπονδίας Παγκρατίου.
Ο σύλλογος “Ζευς Παγκράτης” από την πόλη της Κατερίνης με μια από τις μεγαλύτερες αποστολές στο πρωτάθλημα σάρωσε τα χρυσά σχεδόν σε όλες τις κατηγορίες.
Με συμμετοχή 30 αθλητών κατάκτησε συνολικά 55 μετάλλια, 25 χρυσά 23 αργυρά και 7 χάλκινα μετάλλια.
Η προσπάθεια των αθλητών δικαιώθηκε στον αγωνιστικό χώρο, εκτός από την κατάκτηση των μεταλλίων οι αθλητές έδειξαν το ήθος με την συμπεριφορά τους εντός και εκτός αγωνιστικού χώρου.
Ο σύλλογος ΖΕΥΣ ΠΑΓΚΡΑΤΗΣ θέλει να ευχαριστήσει τους γονείς των αθλητών που στήριξαν με την παρουσία τους όλους τους αθλητές μας.
Επίσης να ευχαριστήσουμε τον κύριο Μάρκο-Ζώη Χόντα για την στήριξη των αθλητών και του συλλόγου την ήμερα των αγώνων.
Οι προπονητές του Συλλόγου Μιχάλης Παγγελας και Άρης Σεϊταρίδης, αναγνωρισμένοι προπονητές από τη Γ. Γ. Α.
Κενσαλής Ζαχαρίας πρώτη θέση σε αγώνες ημιεπαφής και πρώτη θέση στο Πυξ Λαξ
Τσέλιος Ανδρέας πρώτη θέση στους αγώνες ημιεπαφής και τρίτη θέση στο κάτω παγκράτιο
Σαλτσίδης Νικόλαος πρώτη θέση στους αγώνες ημιεπαφής και δεύτερη θέση στο Πυξ Λαξ
Σαλτσίδης Λεωνίδας πρώτη θέση στους αγώνες ημιεπαφής
Αετόπουλος Τζόελ πρώτη θέση στους αγώνες ημιεπαφής και δεύτερη θέση στο κάτω παγκράτιο
Μετετζίδου Θεοδοσία πρώτη θέση στους αγώνες ημιεπαφής και πρώτη θέση στο κάτω παγκράτιο
Χριστοφορίδης Νικόλαος δεύτερη θέση στους αγώνες ημιεπαφής
Χριστοφορίφης Αλέξανδρος δεύτερη θέση στους αγώνες ημιεπαφής
Χριστοφορίδης Κωνσταντίνος δεύτερη θέση στους αγώνες ημιεπαφής και τρίτη θέση στο κάτω παγκράτιο
Κωνσταντινίδης Στυλιανός δεύτερη θέση στους αγώνες ημιεπαφής και τρίτη θέση στο Πυξ Λαξ
Δελήμπαλτας Παρασκευάς δεύτερη θέση στους αγώνες ημιεπαφής και δεύτερη θέση στο κάτω παγκράτιο
Καραντάνας Δημήτριος πρώτη θέση στους αγώνες ημιεπαφής και δεύτερη θέση στο Πυξ Λαξ
Γιάννη Γεωργία πρώτη θέση στους αγώνες ημιεπαφής και δεύτερη θέση στο κάτω παγκράτιο
Γιάννη Βικτώρια πρώτη θέση στους αγώνες ημιεπαφής και τρίτη θέση στο Πυξ Λαξ
Ζαππίδης Γεώργιος πρώτη θέση στο κάτω παγκράτιο και δεύτερη θέση στους αγώνες ημιεπαφής
Γκοργκόλης Φοίβος τρίτη θέση στους αγώνες ημιεπαφής και τρίτη θέση στο κάτω παγκράτιο
Κουλουκουριώτης Γεώργιος πρώτη θέση στους αγώνες ημιεπαφής και δεύτερη θέση στο κάτω παγκράτιο.
Παγωνίδου Θεοδώρα πρώτη θέση στους αγώνες ημιεπαφής και δεύτερη θέση στο Πυξ Λαξ
Κουμπουζή Σταυρούλα πρώτη θέση στους αγώνες ημιεπαφής και δεύτερη θέση στο κάτω παγκράτιο
Αναστασιάδης Βασίλειος πρώτη θέση στο Πυξ Λαξ και δεύτερη θέση στους αγώνες ημιεπαφής
Αναστασιάδη Μαρία δεύτερη θέση στους αγώνες ημιεπαφής και δεύτερη θέση στο κάτω παγκράτιο
Γουλιοπούλου Θένια πρώτη θέση στους αγώνες ημιεπαφής και δεύτερη θέση στο Πυξ Λαξ
Μπαλαμπάνης Γιάννης πρώτη θέση στους αγώνες ημιεπαφής
Πρίφτη Φανή πρώτη θέση στους αγώνες Άγων παγκρατίου και πρώτη θέση στο κάτω παγκράτιο
Πριφτης Βασίλειος πρώτη θέση στους αγώνες ημιεπαφής και πρώτη θέση στο κάτω παγκράτιο
Φίλιος Ιωάννης πρώτη θέση στους αγώνες ημιεπαφής και τρίτη θέση στο Πυξ Λαξ
Χατζηθεοδώρου Κωνσταντίνος πρώτη θέση στους αγώνες ημιεπαφής και δεύτερη θέση στο κάτω παγκράτιο
Δημόπουλος Ραφαήλ πρώτη θέση στους αγώνες ημιεπαφής και δεύτερη θέση στο Πυξ Λαξ
Ντουλάκη Ζωή-Άννα δεύτερη θέση στους αγώνες ημιεπαφής και δεύτερη θέση στο κάτω παγκράτιο
Τζαφέρης Κωνσταντίνος δεύτερη θέση στους αγώνες ημιεπαφής