Πέμπτη, 16 Ιουλίου, 2026
Ολύμπιο Βήμα - Τα Νέα της Κατερίνης και της Πιερίας - Καθημερινή Ενημέρωση
ΒΗΜΑ...τίζοντας
  • Όλες οι Ειδήσεις
  • Κατερίνη
  • Πιερία
  • Επικαιρότητα
  • Ελλάδα
  • Κόσμος
  • Οικονομία
  • Περιβάλλον
  • Πολιτισμός
  • Τουρισμός
  • Υγεία
  • Αθλητικά
  • Απόψεις
  • Αγγελίες
No Result
View All Result
  • Όλες οι Ειδήσεις
  • Κατερίνη
  • Πιερία
  • Επικαιρότητα
  • Ελλάδα
  • Κόσμος
  • Οικονομία
  • Περιβάλλον
  • Πολιτισμός
  • Τουρισμός
  • Υγεία
  • Αθλητικά
  • Απόψεις
  • Αγγελίες
No Result
View All Result
Ολύμπιο Βήμα - Τα Νέα της Κατερίνης και της Πιερίας - Καθημερινή Ενημέρωση
No Result
View All Result
  • Όλες οι Ειδήσεις
  • Κατερίνη
  • Πιερία
  • Φεστιβάλ Ολύμπου
  • ΒΗΜΑ…τίζοντας
  • Επικαιρότητα
  • Ελλάδα
  • Κόσμος
  • Οικονομία
  • Πολιτισμός
  • Υγεία
  • Τεχνολογία
  • Τουρισμός
  • Άρθρα-Απόψεις
  • Αθλητικά
  • Αγγελίες
  • Καιρός Live
  • Κλιματική Αλλαγή
  • Επικοινωνία
  • Αναγγελία γάμου με ένα κλικ
  • Live οι τιμές καυσίμων
  • Εφημερεύοντα Φαρμακεία Κατερίνης
  • Χρήσιμα Τηλέφωνα – Πρώτες βοήθειες
Θετικό Φροντιστήριο
Hondos Center
  Συμβαίνει Τώρα
Συγχαρητήρια Δημάρχου Πύδνας – Κολινδρού για επιτυχίες στην πυγμαχία 16 Ιουλίου 2026
55ο Φεστιβάλ Ολύμπου: Η παράσταση “Ό,τι Μένει Ανθρώπινο” στο Αρχαίο Θέατρο Δίου 16 Ιουλίου 2026
Κατερίνη: 30 χρόνια αδελφοποίησης με το Moosburg 16 Ιουλίου 2026
55ο Φεστιβάλ Ολύμπου: Μεγάλη επιτυχία για τις Γαστρονομικές Συναντήσεις στη Ράχη και το Κτήμα Κούρτη 16 Ιουλίου 2026
Θέσεις μαθητείας για το μεταλυκειακό έτος 2026-2027 16 Ιουλίου 2026
Next
Prev

Ολύμπιο Βήμα » Οικονομία » Αγορά » Δράσεις από την Αντιπεριφέρεια Πιερίας και το  Επιμελητήριο Πιερίας  

Δράσεις από την Αντιπεριφέρεια Πιερίας και το  Επιμελητήριο Πιερίας  

Δράσεις  από την Αντιπεριφέρεια και το  Επιμελητήριο Πιερίας  
Αγορά
Από
Ολύμπιο Βήμα
Ολύμπιο Βήμα Newsroom
21 Απρ 2022 1 λεπτό ανάγνωση
Προσθήκη του olympiobima.gr στο
ADVERTISEMENT

ΙΕΚ ΛΥΔΙΑ

Μαριάννα Τριανταφύλλου


Ελένη Ελευθεριάδου - Ψυχολόγος
Επισκεφθείτε το Spiroulina Shop
Κωνσταντινίδης Εμπόριο Σιδήρου

ADVERTISEMENT

Τη Μεγάλη Τετάρτη, 20 Απριλίου 2022, η Αντιπεριφερειάρχης Πιερίας, κα Σοφία Μαυρίδου και ο Πρόεδρος του Επιμελητηρίου Πιερίας, κος Ηλίας Χατζηχριστοδούλου, βρέθηκαν στο ειδικό περίπτερο του Επιμελητηρίου στον πεζόδρομο της Κατερίνης. Το Επιμελητήριο σε συνεργασία με την Π.Ε. Πιερίας, κατανοώντας την ανάγκη τόνωσης της τοπικής αγοράς, προχώρησαν από κοινού σε μία δράση προσέλκυσης των καταναλωτών, με σκοπό την ενίσχυση των τοπικών καταστημάτων εν όψει των ημερών του Πάσχα.

Η κα Μαυρίδου, η οποία βρέθηκε στο περίπτερο, είχε την ευκαιρία να μοιράσει πασχαλινά δώρα στους καταναλωτές, ενώ ταυτόχρονα συνομίλησε μαζί τους λαμβάνοντας θετικά μηνύματα και σχόλια για την εν λόγω δράση, που φάνηκε ήδη από την πρώτη μέρα πως έχει μεγάλη ανταπόκριση στους συμπολίτες μας.

Hondos

Δράσεις  από την Αντιπεριφέρεια και το  Επιμελητήριο Πιερίας  

Η Περιφερειακή Ενότητα Πιερίας αφουγκράζεται την ανάγκη ενίσχυσης των τοπικών καταστημάτων και είναι πάντα κοντά σε πρωτοβουλίες που έχουν ως στόχο τη στήριξη της αγοράς της περιοχής μας, η οποία τόσο λόγω της πανδημίας, όσο και λόγω των ανατιμήσεων έχει πληγεί και χρειάζεται δραστικές λύσεις για την ουσιαστική τόνωσή της.


Μεθοδικό-Μεταίχμιο

Θέματα: Αντιπεριφέρεια ΠιερίαςΔράσειςΕπιμελητήριο Πιερίας
Ολύμπιο Βήμα

Ολύμπιο Βήμα

Η συντακτική ομάδα του Ολύμπιου Βήματος — ημερήσια εφημερίδα Πιερίας από το 1974. Καθημερινή ειδησεογραφική κάλυψη για Κατερίνη, Πιερία και Ελλάδα.

Πληροφορίες για το Ολύμπιο Βήμα
Επικοινωνία

Προηγούμενο Άρθρο

Μήνυμα της Αντιπεριφερειάρχη Πιερίας για το  Πάσχα

Επόμενο Άρθρο

Πιερικός Αρχέλαος – Παναθλητικός Συκεών 49-73

Σχετικά άρθρα

Δίον: Η παράσταση Ό,τι Μένει Ανθρώπινο στο Φεστιβάλ Ολύμπου
Εκδηλώσεις

55ο Φεστιβάλ Ολύμπου: Η παράσταση “Ό,τι Μένει Ανθρώπινο” στο Αρχαίο Θέατρο Δίου

Κατερίνη: Γιορτάζουν 30 χρόνια αδελφοποίησης με το Moosburg
Κατερίνη

Κατερίνη: 30 χρόνια αδελφοποίησης με το Moosburg

55ο Φεστιβάλ Ολύμπου
Φεστιβάλ Ολύμπου

55ο Φεστιβάλ Ολύμπου: Μεγάλη επιτυχία για τις Γαστρονομικές Συναντήσεις στη Ράχη και το Κτήμα Κούρτη

Η Πιερία παρουσιάζει τη νέα τουριστική καμπάνια του Π.Ο.Τ.Α.Π.
Πιερία

Η Πιερία παρουσιάζει τη νέα τουριστική καμπάνια του Π.Ο.Τ.Α.Π.

Μακρύγιαλος: Με επιτυχία πραγματοποιήθηκε η Μυδοχαρά 2026
Δήμος Πύδνας-Κολινδρού

Μακρύγιαλος: Με επιτυχία πραγματοποιήθηκε η Μυδοχαρά 2026 (εικόνες)

Τι συμβαίνει στους δρόμους της Κατερίνης; Δάσκαλοι οδήγησης μιλούν για την οδική ασφάλεια
Κατερίνη

Τι συμβαίνει στους δρόμους της Κατερίνης; Δάσκαλοι οδήγησης μιλούν για την οδική ασφάλεια (βίντεο)

ADVERTISEMENT

ΙΕΚ ΛΥΔΙΑ

Μαριάννα Τριανταφύλλου


Κωνσταντινίδης Εμπόριο Σιδήρου
Επισκεφθείτε το Spiroulina Shop
Ελένη Ελευθεριάδου - Ψυχολόγος

ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT

XTRA ECO
WORLDLINE


Λυσιστράτη


Βραβευσεις Ποδοσφαίρου Πιερίας width=

Σχάρα & Λεμόνι

Επιδοτούμενα Πρόγραμματα



Παραλία Κατερίνης - Kassapidis Exchange

Αναγγελία Γάμου με ένα Κλικ

ADVERTISEMENT
ΘΡΑΚΙΩΤΙΚΟ ΓΛΕΝΤΙ
Ο ΠΟΝΤΟΣ
28α Ποντιακά Πολιτιστικά Δρώμενα 2026

Επιλογές

Εντατική εκπαίδευση χειριστών ΣΜΗΕΑ (drones) στον Ελληνικό Στρατό

Έξαρση κυκλοσπορίασης στις ΗΠΑ προκαλεί σοβαρή διάρροια

Πώς αντιμετωπίζουμε δύσκολους ανθρώπους

Ο Αρσέν Λουπέν στην Κατερίνη: Ο Θοδωρής Ανθόπουλος μιλά για τη μαγεία του μυστηρίου της «Κούφιας Βελόνας»

Σαν Σήμερα, Δευτέρα, 13 Ιουλίου 2026: Ιστορικά γεγονότα και εορτολόγιο της ημέρας

Μη χάσετε

Συγχαρητήρια Δημάρχου Πύδνας – Κολινδρού για επιτυχίες στην πυγμαχία

Έχεις πτυχίο Αγγλικής Φιλολογίας; 5 κερδοφόρες καριέρες που δεν είχες σκεφτεί

55ο Φεστιβάλ Ολύμπου: Η παράσταση “Ό,τι Μένει Ανθρώπινο” στο Αρχαίο Θέατρο Δίου

Κατερίνη: 30 χρόνια αδελφοποίησης με το Moosburg

55ο Φεστιβάλ Ολύμπου: Μεγάλη επιτυχία για τις Γαστρονομικές Συναντήσεις στη Ράχη και το Κτήμα Κούρτη

Αγγελίες

Κατερίνη: Ζητείται οδηγός με δίπλωμα Γ ‘ ή  Ε’ κατηγορίας για τοπικές μεταφορές

Κατερίνη: Πωλείται αυτοκίνητο Citroen Xsara του 1999

Κατερίνη: Από την ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ GROUP – HomeMarkt ζητείται για μόνιμη εργασία

Πωλείται χωράφι 7 στρεμμάτων με νερό και ακτινίδια σε παραγωγή.

Η εταιρία FYLLIANA ζητά άτομο για την ΑΠΟΘΗΚΗ στον Κορινό  

Αρθρογράφοι στο Ολύμπιο Βήμα

Αρθρογράφοι στο Ολύμπιο Βήμα
Αργύρης Αργυριάδης
ΝΑΤΟ … πούντο;
Αρθρογράφοι στο Ολύμπιο Βήμα
Γιώργος Πιπερόπουλος
Αναζητείς μοναδικότητα; Διάβασε το κείμενο!…
Αρθρογράφοι στο Ολύμπιο Βήμα
Γρηγόρης Γρέκας
Κεντρίσματα: Ο Γρηγόρης Γρέκας για καθαριότητα, ακρίβεια και...
Αρθρογράφοι στο Ολύμπιο Βήμα
Θόδωρος Δημητριάδης
Οι αρχαίοι ημών πρόγονοι έτρωγαν, έπιναν και φιλοσοφούσαν 

Διαβάστε ακόμη...

Προετοιμασίες για τη δεξίωση της 24ης Ιουλίου στο Προεδρικό Μέγαρο
Πολιτική

Προετοιμασίες για τη δεξίωση της 24ης Ιουλίου στο Προεδρικό Μέγαρο

Έξαρση κυκλοσπορίασης στις ΗΠΑ προκαλεί σοβαρή διάρροια
Κόσμος

Έξαρση κυκλοσπορίασης στις ΗΠΑ προκαλεί σοβαρή διάρροια

Παράταση και αύξηση προϋπολογισμού στο Κινούμαι Ηλεκτρικά ΙΙΙ
Αυτοκίνητο

Παράταση και αύξηση προϋπολογισμού στο Κινούμαι Ηλεκτρικά ΙΙΙ

ΜΙΔΑ: Ενεργοποιείται το νέο Μητρώο Ιδιοκτησίας & Διαχείρισης Ακινήτων
Ακίνητα

ΜΙΔΑ: Ενεργοποιείται το νέο Μητρώο Ιδιοκτησίας & Διαχείρισης Ακινήτων

Διακρίθηκε η ποντιακή γαστρονομία στο Θρυλόριο Κομοτηνής
Δελτία Τύπου

Διακρίθηκε η ποντιακή γαστρονομία στο Θρυλόριο Κομοτηνής

Μακρύγιαλος: Με επιτυχία πραγματοποιήθηκε η Μυδοχαρά 2026
Δήμος Πύδνας-Κολινδρού

Μακρύγιαλος: Με επιτυχία πραγματοποιήθηκε η Μυδοχαρά 2026 (εικόνες)

Η Κατερίνη και η Πιερία σήμερα: Καθημερινή Ενημέρωση


© 2026 Ολύμπιο Βήμα
Εκδοτική Ενημερωτική Ι. Κορομήλης Α.Ε.

Ολύμπιο Βήμα: Η Καθημερινή Ενημέρωση της Κατερίνης και της Πιερίας
Το Ολύμπιο Βήμα είναι η ιστορική ημερήσια εφημερίδα της Πιερίας με έδρα την Κατερίνη, που προσφέρει αξιόπιστη τοπική ενημέρωση σε πολιτική, κοινωνία, πολιτισμό, οικονομία και αθλητισμό, τόσο έντυπα όσο και ψηφιακά

Ολύμπιο Βήμα - Μ.Η.Τ. 252157
Μ.Η.Τ. 252157

Καθημερινή ενημέρωση με τοπικές ειδήσεις, νέα και άρθρα.

  • Ολύμπιο Βήμα: Η Εφημερίδα της Πιερίας από το 1979
  • Επικοινωνία
  • Αρθρογράφοι στο Ολύμπιο Βήμα
  • Πρωτοσέλιδα της Εφημερίδας
  • Πρωτοσέλιδα Εφημερίδων
  • Πολιτική Cookies
  • Πολιτική Απορρήτου
  • Πολιτική κατά της Διαφθοράς
  • Δήλωση Εχεμύθειας
  • Όροι Χρήσης
  • Δήλωση συμμόρφωσης

Το Ολύμπιο Βήμα στα Social Media

Η Κατερίνη και η Πιερία σήμερα: Καθημερινή Ενημέρωση


Εκδοτική Ενημερωτική Ι. Κορομήλης Α.Ε.
Βότση 18, 601 00, Κατερίνη
Τηλ. 23510 33633
Α.Φ.Μ.: 094329106
Δ.Ο.Υ. Κατερίνης
E-mail: info@olympiobima.gr
Ιδιοκτήτης: Εκδοτική Ενημερωτική Ι Κορομήλης Α.Ε.
Νόμιμος Εκπρόσωπος: Μαρία Κορομήλη
Διευθυντής Σύνταξης: Αθανάσιος Τέγος
Διευθυντής Ιστοσελίδας: Άγγελος Κεσανλής
Διαχειριστής Ιστοσελίδας: Άγγελος Κεσανλής
Δικαιούχος του Ονόματος Τομέα - Domain Name:
Εκδοτική Ενημερωτική Ι Κορομήλης Α.Ε.

No Result
View All Result
ΒΗΜΑ...τίζοντας
  • Όλες οι Ειδήσεις
  • Κατερίνη
  • Πιερία
  • Φεστιβάλ Ολύμπου
  • ΒΗΜΑ…τίζοντας
  • Επικαιρότητα
  • Ελλάδα
  • Κόσμος
  • Οικονομία
  • Πολιτισμός
  • Υγεία
  • Τεχνολογία
  • Τουρισμός
  • Άρθρα-Απόψεις
  • Αθλητικά
  • Αγγελίες
  • Καιρός Live
  • Κλιματική Αλλαγή
  • Επικοινωνία
  • Αναγγελία γάμου με ένα κλικ
  • Live οι τιμές καυσίμων
  • Εφημερεύοντα Φαρμακεία Κατερίνης
  • Χρήσιμα Τηλέφωνα – Πρώτες βοήθειες

© 2024 Ολύμπιο Βήμα Εκδοτική Ενημερωτική Ι. Κορομήλης Α.Ε. Βότση 18, 601 00, Κατερίνη Τηλ. 23510 33633 Α.Φ.Μ.: 094329106 Δ.Ο.Υ. Κατερίνης E-mail: info@olympiobima.gr

No Result
View All Result
ΒΗΜΑ...τίζοντας
  • Όλες οι Ειδήσεις
  • Κατερίνη
  • Πιερία
  • Φεστιβάλ Ολύμπου
  • ΒΗΜΑ…τίζοντας
  • Επικαιρότητα
  • Ελλάδα
  • Κόσμος
  • Οικονομία
  • Πολιτισμός
  • Υγεία
  • Τεχνολογία
  • Τουρισμός
  • Άρθρα-Απόψεις
  • Αθλητικά
  • Αγγελίες
  • Καιρός Live
  • Κλιματική Αλλαγή
  • Επικοινωνία
  • Αναγγελία γάμου με ένα κλικ
  • Live οι τιμές καυσίμων
  • Εφημερεύοντα Φαρμακεία Κατερίνης
  • Χρήσιμα Τηλέφωνα – Πρώτες βοήθειες

© 2024 Ολύμπιο Βήμα Εκδοτική Ενημερωτική Ι. Κορομήλης Α.Ε. Βότση 18, 601 00, Κατερίνη Τηλ. 23510 33633 Α.Φ.Μ.: 094329106 Δ.Ο.Υ. Κατερίνης E-mail: info@olympiobima.gr