Σάββατο, 8 Αυγούστου, 2026
Ολύμπιο Βήμα - Τα Νέα της Κατερίνης και της Πιερίας - Καθημερινή Ενημέρωση
ΒΗΜΑ...τίζοντας
  • Όλες οι Ειδήσεις
  • Κατερίνη
  • Πιερία
  • Επικαιρότητα
  • Ελλάδα
  • Κόσμος
  • Οικονομία
  • Περιβάλλον
  • Πολιτισμός
  • Τουρισμός
  • Υγεία
  • Αθλητικά
  • Απόψεις
  • Αγγελίες
No Result
View All Result
  • Όλες οι Ειδήσεις
  • Κατερίνη
  • Πιερία
  • Επικαιρότητα
  • Ελλάδα
  • Κόσμος
  • Οικονομία
  • Περιβάλλον
  • Πολιτισμός
  • Τουρισμός
  • Υγεία
  • Αθλητικά
  • Απόψεις
  • Αγγελίες
No Result
View All Result
Ολύμπιο Βήμα - Τα Νέα της Κατερίνης και της Πιερίας - Καθημερινή Ενημέρωση
No Result
View All Result
  • Όλες οι Ειδήσεις
  • Κατερίνη
  • Πιερία
  • Φεστιβάλ Ολύμπου
  • ΒΗΜΑ…τίζοντας
  • Επικαιρότητα
  • Ελλάδα
  • Κόσμος
  • Οικονομία
  • Πολιτισμός
  • Υγεία
  • Τεχνολογία
  • Τουρισμός
  • Άρθρα-Απόψεις
  • Αθλητικά
  • Αγγελίες
  • Καιρός Live
  • Κλιματική Αλλαγή
  • Επικοινωνία
  • Αναγγελία γάμου με ένα κλικ
  • Live οι τιμές καυσίμων
  • Εφημερεύοντα Φαρμακεία Κατερίνης
  • Χρήσιμα Τηλέφωνα – Πρώτες βοήθειες
Θετικό Φροντιστήριο
Hondos Center
  Συμβαίνει Τώρα
Μεγάλη ροκ συναυλία στον Καπνικό Σταθμό Κατερίνης 8 Αυγούστου 2026
Αυξημένη εξάρτηση των Ελλήνων από λογιστές για τις δηλώσεις 8 Αυγούστου 2026
Νέο Ειδικό Χωροταξικό Πλαίσιο για τον Τουρισμό και επενδυτικοί κανόνες 8 Αυγούστου 2026
Πώς η πρόληψη παραγόντων κινδύνου αυξάνει τη μακροβιότητα χωρίς άνοια 8 Αυγούστου 2026
Θάλασσα με Ασφάλεια: Πρωτοβουλία για την ασφάλεια των ηλικιωμένων στις θάλασσες 8 Αυγούστου 2026
Next
Prev

Ολύμπιο Βήμα » ΒΗΜΑ...τίζοντας » Βημα..τίζοντας: Εκλογές για Πρόεδρο της ΝΔ και … στη Κατερίνη

Βημα..τίζοντας: Εκλογές για Πρόεδρο της ΝΔ και … στη Κατερίνη

Εκλογές για Πρόεδρο της ΝΔ και ... στη Κατερίνη
ΒΗΜΑ...τίζοντας
Από
Ολύμπιο Βήμα
Ολύμπιο Βήμα Newsroom
18 Δεκ 2015 1 λεπτό ανάγνωση
Προσθήκη του olympiobima.gr στο
ADVERTISEMENT

ΙΕΚ ΛΥΔΙΑ

Μαριάννα Τριανταφύλλου


Κωνσταντινίδης Εμπόριο Σιδήρου
Επισκεφθείτε το Spiroulina Shop
Ελένη Ελευθεριάδου - Ψυχολόγος

ADVERTISEMENT

Τι άλλαξε – Τι έμεινε ίδιο – Πως έχουν τα δεδομένα για τη Κυριακή

Hondos

Εκλογές για την ανάδειξη νέου προέδρου στη ΝΔ μεθαύριο και οι ψηφοφόροι μπορούν να ψηφίσουν σε συνολικά 15 εκλογικά τμήματα σε όλη την Πιερία.

Από αυτά, 7 βρίσκονται στο Δήμο Κατερίνης, 4 στο Δήμο Δίου-Ολύμπου και ακόμη 4 στο Δήμο Πύδνας-Κολινδρού.

Είναι ίδια με την προηγούμενη φορά με εξαίρεση μια σημαντική αλλαγή που έχει γίνει για την πόλη της Κατερίνης: δεν υπάρχει πλέον το εκλογικό κέντρο στην Αστική Σχολή (Πρώην 1ο Δημοτικό Σχολείο)

Ως εκλογικό κέντρο θα χρησιμοποιηθεί το Δημαρχείο Κατερίνης, ενώ παραμένει ως είχε το εκλογικό κέντρο – στο Πνευματικό Κέντρο Εκάβη.

Το επισημαίνουμε για να αποφευχθεί οποιαδήποτε ταλαιπωρία των ψηφοφόρων.

Ακολουθήστε το “Ο.Β.” στο twitter και κάντε like στην σελίδα μας στο facebook και μάθετε πρώτοι όλα όσα συμβαίνουν!


Μεθοδικό-Μεταίχμιο

Θέματα: Βημα...τίζοντας
Ολύμπιο Βήμα

Ολύμπιο Βήμα

Η συντακτική ομάδα του Ολύμπιου Βήματος — ημερήσια εφημερίδα Πιερίας από το 1974. Καθημερινή ειδησεογραφική κάλυψη για Κατερίνη, Πιερία και Ελλάδα.

Πληροφορίες για το Ολύμπιο Βήμα
Επικοινωνία

Προηγούμενο Άρθρο

ΑΝΑΤΙΝΑΞΗ ΤΗΣ ΓΕΦΥΡΑΣ ΤΟΥ ΓΟΡΓΟΠΟΤΑΜΟΥ: ΨΕΜΑΤΑ, ΜΥΘΟΙ ΚΑΙ ΑΛΗΘΕΙΕΣ. (6)

Επόμενο Άρθρο

Βημα..τίζοντας: At Last… Χιόνι στο Χιονοδρομικό Κέντρο Ελατοχωρίου – Ευκαιρία για Απόδραση το Σ/Κ

Σχετικά άρθρα

Βημα..τίζοντας: Η μικρή Κυβέλη πήρε το όνομά της με φόντο τον Όλυμπο
ΒΗΜΑ...τίζοντας

Βημα..τίζοντας: Η μικρή Κυβέλη πήρε το όνομά της με φόντο τον Όλυμπο (εικόνες)

Ο Όλυμπος στον Κατάλογο Παγκόσμιας Κληρονομιάς της Unesco
ΒΗΜΑ...τίζοντας

Βημα..τίζοντας: Ο Σύλλογος Κοκκινοπλιτών Αττικής «Ο Όλυμπος» για την αναγνώριση σε Μνημείο Unesco

Βημα..τίζοντας: Νέα γεώτρηση πόσιμου νερού σε σχολείο της Τανζανίας
ΒΗΜΑ...τίζοντας

Βημα..τίζοντας: Νέα γεώτρηση πόσιμου νερού σε σχολείο της Τανζανίας

Κατερίνη: Μουσική βραδιά με τους Pierians στο θέατρο
ΒΗΜΑ...τίζοντας

Βημα..τίζοντας: Η Μουσική βραδιά με τους Pierians στο Δημοτικό Θέατρο Πάρκου Κατερίνης

Βημα..τίζοντας Πιερία: Τα έργα που στηρίζουν τον Όλυμπο και τα δάση της
ΒΗΜΑ...τίζοντας

Βημα..τίζοντας: Πιερία – Τα έργα που στηρίζουν τον Όλυμπο και τα δάση της

Κορινός: Αυξημένη τουριστική κίνηση και νέες υποδομές
ΒΗΜΑ...τίζοντας

Βημα..τίζοντας: Αισιόδοξες εικόνες από την Παραλία Κορινού στο ζενίθ της καλοκαιρινής σεζόν

ADVERTISEMENT

ΙΕΚ ΛΥΔΙΑ

Μαριάννα Τριανταφύλλου


Επισκεφθείτε το Spiroulina Shop
Κωνσταντινίδης Εμπόριο Σιδήρου
Ελένη Ελευθεριάδου - Ψυχολόγος

ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT

WORLDLINE
XTRA ECO


ΑΦΕΤΗΡΙΑ

Σχάρα & Λεμόνι





Παραλία Κατερίνης - Kassapidis Exchange

Αναγγελία Γάμου με ένα Κλικ

ADVERTISEMENT
ΣΤΕΓΗ ΤΗΣ ΑΓΑΠΗΣ
Μηλια-Αγωνας Δρόμου
10ος Επετειακός Αγώνας Αλληλεγγύης

Επιλογές

Σύλλογος Καρκινοπαθών Πιερίας: Έκθεση ζωγραφικής Πινελιές Τέχνης & Ελπίδας στη Λεπτοκαρυά

Η ψηφιακή κυριαρχία των ελληνικών επιχειρήσεων μέσω του AWS

Όλυμπος: Σε εξέλιξη βρίσκεται πυρκαγιά στη θέση Μαγαλιάς (βίντεο)

Θάλασσα με Ασφάλεια: Πρωτοβουλία για την ασφάλεια των ηλικιωμένων στις θάλασσες

Αιτήσεις για το πρόγραμμα Τουρισμός για Όλους 2026-2027

Μη χάσετε

Μεγάλη ροκ συναυλία στον Καπνικό Σταθμό Κατερίνης

Αυξημένη εξάρτηση των Ελλήνων από λογιστές για τις δηλώσεις

Νέο Ειδικό Χωροταξικό Πλαίσιο για τον Τουρισμό και επενδυτικοί κανόνες

Πώς η πρόληψη παραγόντων κινδύνου αυξάνει τη μακροβιότητα χωρίς άνοια

Θάλασσα με Ασφάλεια: Πρωτοβουλία για την ασφάλεια των ηλικιωμένων στις θάλασσες

Αγγελίες

Κατερίνη: Ενοικιάζεται γκαρσονιέρα 52 τ.μ.

Κατερίνη: Πωλούνται έπιπλα γραφείου (εικόνες)

Η εταιρεία Εφέσσου αναζητά Οδηγό Διανομής για να ενταχθεί στην ομάδα της.

Κατερίνη: Ενοικιάζεται κατάστημα γωνία στην οδό Ζαλόγγου

Κατερίνη: Από την ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ GROUP – HomeMarkt ζητείται για μόνιμη εργασία

Αρθρογράφοι στο Ολύμπιο Βήμα

Αρθρογράφοι στο Ολύμπιο Βήμα
Χρήστος Γκουγκουρέλας
Esit Davranmak Erdogan Efendi (Ίδια μέτρα και ίδια...
Αρθρογράφοι στο Ολύμπιο Βήμα
Γιώργος Πιπερόπουλος
Αδελφοί Bayraktar, Πρόεδρος Erdogan και Drones Akinci… (βίντεο)
Αρθρογράφοι στο Ολύμπιο Βήμα
Θόδωρος Δημητριάδης
Έκλειψη ηλίου
Αρθρογράφοι στο Ολύμπιο Βήμα
Αργύρης Αργυριάδης
Κλιματική ή/και εγκληματική «κρίση»;

Διαβάστε ακόμη...

Πιερία: Συνελήφθησαν δύο άνδρες για διάρρηξη οχήματος
Πιερία

Πιερία: Συνελήφθησαν δύο άνδρες για διάρρηξη οχήματος

Όλυμπος: Σε εξέλιξη βρίσκεται πυρκαγιά στη θέση Μαγαλιάς (βίντεο)
Όλυμπος

Όλυμπος: Σε εξέλιξη βρίσκεται πυρκαγιά στη θέση Μαγαλιάς (βίντεο)

Δημοτικό Συμβούλιο Κατερίνης: Αποφάσεις για υποδομές και ψήφισμα κατά της ΔΕΥΑ
Κατερίνη

Δημοτικό Συμβούλιο Κατερίνης: Αποφάσεις για υποδομές και ψήφισμα κατά της ΔΕΥΑ

Κατερίνη: Θερινό σινεμά και δράσεις στον Καπνικό Σταθμό
Εκδηλώσεις

Καπνικός Σταθμός Κατερίνης: Θερινό σινεμά και δράσεις

Σύλλογος Καρκινοπαθών Πιερίας: Έκθεση ζωγραφικής Πινελιές Τέχνης & Ελπίδας στη Λεπτοκαρυά
Εκδηλώσεις

Σύλλογος Καρκινοπαθών Πιερίας: Έκθεση ζωγραφικής Πινελιές Τέχνης & Ελπίδας στη Λεπτοκαρυά

«Το τζουκ μπoξ αρχίζει…» στο Λιτόχωρο: Μουσική παράσταση λαϊκών επιτυχιών στο πάρκο
Δήμος Δίου–Ολύμπου

«Το τζουκ μπoξ αρχίζει…» στο Λιτόχωρο: Μουσική παράσταση λαϊκών επιτυχιών στο πάρκο

Η Κατερίνη και η Πιερία σήμερα: Καθημερινή Ενημέρωση


© 2026 Ολύμπιο Βήμα
Εκδοτική Ενημερωτική Ι. Κορομήλης Α.Ε.

Ολύμπιο Βήμα: Η Καθημερινή Ενημέρωση της Κατερίνης και της Πιερίας
Το Ολύμπιο Βήμα είναι η ιστορική ημερήσια εφημερίδα της Πιερίας με έδρα την Κατερίνη, που προσφέρει αξιόπιστη τοπική ενημέρωση σε πολιτική, κοινωνία, πολιτισμό, οικονομία και αθλητισμό, τόσο έντυπα όσο και ψηφιακά

Ολύμπιο Βήμα - Μ.Η.Τ. 252157
Μ.Η.Τ. 252157

Καθημερινή ενημέρωση με τοπικές ειδήσεις, νέα και άρθρα.

  • Ολύμπιο Βήμα: Η Εφημερίδα της Πιερίας από το 1979
  • Επικοινωνία
  • Αρθρογράφοι στο Ολύμπιο Βήμα
  • Πρωτοσέλιδα της Εφημερίδας
  • Πρωτοσέλιδα Εφημερίδων
  • Πολιτική Cookies
  • Πολιτική Απορρήτου
  • Πολιτική κατά της Διαφθοράς
  • Δήλωση Εχεμύθειας
  • Όροι Χρήσης
  • Δήλωση συμμόρφωσης

Το Ολύμπιο Βήμα στα Social Media

Η Κατερίνη και η Πιερία σήμερα: Καθημερινή Ενημέρωση


Εκδοτική Ενημερωτική Ι. Κορομήλης Α.Ε.
Βότση 18, 601 00, Κατερίνη
Τηλ. 23510 33633
Α.Φ.Μ.: 094329106
Δ.Ο.Υ. Κατερίνης
E-mail: info@olympiobima.gr
Ιδιοκτήτης: Εκδοτική Ενημερωτική Ι Κορομήλης Α.Ε.
Νόμιμος Εκπρόσωπος: Μαρία Κορομήλη
Διευθυντής Σύνταξης: Αθανάσιος Τέγος
Διευθυντής Ιστοσελίδας: Άγγελος Κεσανλής
Διαχειριστής Ιστοσελίδας: Άγγελος Κεσανλής
Δικαιούχος του Ονόματος Τομέα - Domain Name:
Εκδοτική Ενημερωτική Ι Κορομήλης Α.Ε.

No Result
View All Result
ΒΗΜΑ...τίζοντας
  • Όλες οι Ειδήσεις
  • Κατερίνη
  • Πιερία
  • Φεστιβάλ Ολύμπου
  • ΒΗΜΑ…τίζοντας
  • Επικαιρότητα
  • Ελλάδα
  • Κόσμος
  • Οικονομία
  • Πολιτισμός
  • Υγεία
  • Τεχνολογία
  • Τουρισμός
  • Άρθρα-Απόψεις
  • Αθλητικά
  • Αγγελίες
  • Καιρός Live
  • Κλιματική Αλλαγή
  • Επικοινωνία
  • Αναγγελία γάμου με ένα κλικ
  • Live οι τιμές καυσίμων
  • Εφημερεύοντα Φαρμακεία Κατερίνης
  • Χρήσιμα Τηλέφωνα – Πρώτες βοήθειες

© 2024 Ολύμπιο Βήμα Εκδοτική Ενημερωτική Ι. Κορομήλης Α.Ε. Βότση 18, 601 00, Κατερίνη Τηλ. 23510 33633 Α.Φ.Μ.: 094329106 Δ.Ο.Υ. Κατερίνης E-mail: info@olympiobima.gr

No Result
View All Result
ΒΗΜΑ...τίζοντας
  • Όλες οι Ειδήσεις
  • Κατερίνη
  • Πιερία
  • Φεστιβάλ Ολύμπου
  • ΒΗΜΑ…τίζοντας
  • Επικαιρότητα
  • Ελλάδα
  • Κόσμος
  • Οικονομία
  • Πολιτισμός
  • Υγεία
  • Τεχνολογία
  • Τουρισμός
  • Άρθρα-Απόψεις
  • Αθλητικά
  • Αγγελίες
  • Καιρός Live
  • Κλιματική Αλλαγή
  • Επικοινωνία
  • Αναγγελία γάμου με ένα κλικ
  • Live οι τιμές καυσίμων
  • Εφημερεύοντα Φαρμακεία Κατερίνης
  • Χρήσιμα Τηλέφωνα – Πρώτες βοήθειες

© 2024 Ολύμπιο Βήμα Εκδοτική Ενημερωτική Ι. Κορομήλης Α.Ε. Βότση 18, 601 00, Κατερίνη Τηλ. 23510 33633 Α.Φ.Μ.: 094329106 Δ.Ο.Υ. Κατερίνης E-mail: info@olympiobima.gr