Πέμπτη, 10 Σεπτεμβρίου, 2026
Ολύμπιο Βήμα - Τα Νέα της Κατερίνης και της Πιερίας - Καθημερινή Ενημέρωση
ΒΗΜΑ...τίζοντας
  • Όλες οι Ειδήσεις
  • Κατερίνη
  • Πιερία
  • Επικαιρότητα
  • Ελλάδα
  • Κόσμος
  • Οικονομία
  • Περιβάλλον
  • Πολιτισμός
  • Τουρισμός
  • Υγεία
  • Αθλητικά
  • Απόψεις
  • Αγγελίες
No Result
View All Result
  • Όλες οι Ειδήσεις
  • Κατερίνη
  • Πιερία
  • Επικαιρότητα
  • Ελλάδα
  • Κόσμος
  • Οικονομία
  • Περιβάλλον
  • Πολιτισμός
  • Τουρισμός
  • Υγεία
  • Αθλητικά
  • Απόψεις
  • Αγγελίες
No Result
View All Result
Ολύμπιο Βήμα - Τα Νέα της Κατερίνης και της Πιερίας - Καθημερινή Ενημέρωση
No Result
View All Result
  • Όλες οι Ειδήσεις
  • Κατερίνη
  • Πιερία
  • Φεστιβάλ Ολύμπου
  • ΒΗΜΑ…τίζοντας
  • Επικαιρότητα
  • Ελλάδα
  • Κόσμος
  • Οικονομία
  • Πολιτισμός
  • Υγεία
  • Τεχνολογία
  • Τουρισμός
  • Άρθρα-Απόψεις
  • Αθλητικά
  • Αγγελίες
  • Καιρός Live
  • Κλιματική Αλλαγή
  • Επικοινωνία
  • Αναγγελία γάμου με ένα κλικ
  • Live οι τιμές καυσίμων
  • Εφημερεύοντα Φαρμακεία Κατερίνης
  • Χρήσιμα Τηλέφωνα – Πρώτες βοήθειες
Θετικό Φροντιστήριο
Hondos Center
  Συμβαίνει Τώρα
Στην Πιερία εξιχνιάστηκε απάτη σε βάρος ηλικιωμένης από δύο δράστες 9 Σεπτεμβρίου 2026
Το Λιτόχωρο τίμησε τον Νίκο Καββαδία σε μια ξεχωριστή μουσική βραδιά 9 Σεπτεμβρίου 2026
Η ΔΥΠΑ Κατερίνης παραμένει άστεγη για δύο ολόκληρα χρόνια 9 Σεπτεμβρίου 2026
Η Κατερινιώτισσα Κωνσταντία Μπαλάση διακρίθηκε στα Βραβεία Ψηφιακής Διακυβέρνησης 9 Σεπτεμβρίου 2026
Ο Δήμος Κατερίνης κατασκευάζει νέα πεζοδρόμια και ασφαλτοστρώνει δρόμους 9 Σεπτεμβρίου 2026
Next
Prev

Ολύμπιο Βήμα » Επικαιρότητα » Δελτία Τύπου » Μήνυμα του υποψηφίου δημάρχου Κατερίνης Νίκου Τσακιρίδη για την 25η Μαρτίου 1821

Μήνυμα του υποψηφίου δημάρχου Κατερίνης Νίκου Τσακιρίδη για την 25η Μαρτίου 1821

Μήνυμα του υποψηφίου δημάρχου Κατερίνης Νίκου Τσακιρίδη για την 25η Μαρτίου 1821
Δελτία Τύπου
Από
Ολύμπιο Βήμα
Ολύμπιο Βήμα Newsroom
25 Μαρ 2023 1 λεπτό ανάγνωση
Προσθήκη του olympiobima.gr στο
ADVERTISEMENT

ΙΕΚ ΛΥΔΙΑ

Μαριάννα Τριανταφύλλου


Ελένη Ελευθεριάδου - Ψυχολόγος
Κωνσταντινίδης Εμπόριο Σιδήρου

ADVERTISEMENT

Η φετινή επέτειος και ο εορτασμός της Ελληνικής Επανάστασης του 1821 επισκιάζεται από το πολύνεκρο δυστύχημα των Τεμπών. Δυστυχώς η τραγωδία αυτή φέτος μας βρίσκει όλους συντετριμμένους.

Περισσότερο από κάθε άλλη φορά, πρέπει να μεταδώσουμε το μήνυμα της ενότητας και της υπευθυνότητας για να μπορέσουμε να πάμε μπροστά. Μπροστά την πατρίδα, μπροστά τον τόπο μας.

Χρειάζεται θάρρος και αυταπάρνηση όπως και τότε. Πατριωτισμό και όραμα απ’ όλους. Το οφείλουμε στην πατρίδα και στις γενιές που έρχονται.

Χρόνια Πολλά

Νίκος Τσακιρίδης

Υπ. Δήμαρχος Κατερίνης

📌 Σχετικό με Ιωάννης Ντούμος
Στο Ελατοχώρι διοργανώνεται το Γαστρονομικό Φεστιβάλ του Βουνού και του Δάσους →
Ιωάννης Ντούμος Ιωάννης Ντούμος


Μεθοδικό-Μεταίχμιο

Θέματα: 25η Μαρτίου
Ολύμπιο Βήμα

Ολύμπιο Βήμα

Η συντακτική ομάδα του Ολύμπιου Βήματος — ημερήσια εφημερίδα Πιερίας από το 1974. Καθημερινή ειδησεογραφική κάλυψη για Κατερίνη, Πιερία και Ελλάδα.

Πληροφορίες για το Ολύμπιο Βήμα
Επικοινωνία

Προηγούμενο Άρθρο

Μήνυμα Βουλευτή Πιερίας Φώντα Μπαραλιάκου για την 25η Μαρτίου

Επόμενο Άρθρο

Μήνυμα υποψήφιου Δημάρχου Δίου-Ολύμπου, Πέτρου Κιάφα, για την 25η Μαρτίου

Σχετικά άρθρα

Η ΔΥΠΑ Κατερίνης παραμένει άστεγη για δύο ολόκληρα χρόνια
Δελτία Τύπου

Η ΔΥΠΑ Κατερίνης παραμένει άστεγη για δύο ολόκληρα χρόνια

Ο Αθανάσιος Γκούνας καλεί τον Αλέξη Τσίπρα σε επίσκεψη στην Πιερία
Δελτία Τύπου

Ο Αθανάσιος Γκούνας καλεί τον Αλέξη Τσίπρα σε επίσκεψη στην Πιερία

Δελτία Τύπου

Ο Σύλλογος Καρκινοπαθών Πιερίας ολοκλήρωσε με επιτυχία τη λαχειοφόρο αγορά

Ο Ιστορικός Ποντιακός Σύλλογος Νεοκαισάρειας «Κότζα Αναστάς», αποχαιρετά τον Ιωάννη Αναστασιάδη
Δελτία Τύπου

Ο Ιστορικός Ποντιακός Σύλλογος Νεοκαισάρειας «Κοτζά Αναστάς» αποχαιρέτησε τον Γιάννη Αναστασιάδη

Ο ΕΟΣ Κατερίνης ολοκλήρωσε τη σήμανση ορειβατικών διαδρομών στα Πιέρια Όρη
Δελτία Τύπου

Ο ΕΟΣ Κατερίνης ολοκλήρωσε τη σήμανση ορειβατικών διαδρομών στα Πιέρια Όρη

Ανοιχτή Πρόσκληση Χορηγιών – Δωρεών
Δελτία Τύπου

Ανοιχτή Πρόσκληση Χορηγιών – Δωρεών

ADVERTISEMENT

ΙΕΚ ΛΥΔΙΑ

Μαριάννα Τριανταφύλλου


Κωνσταντινίδης Εμπόριο Σιδήρου
Ελένη Ελευθεριάδου - Ψυχολόγος

ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT

XTRA ECO
WORLDLINE


ΑΦΕΤΗΡΙΑ

ΠΑΣΟΚ
ΠΑΣΟΚ
ΠΑΣΟΚ

Σχάρα & Λεμόνι





Παραλία Κατερίνης - Kassapidis Exchange

Αναγγελία Γάμου με ένα Κλικ

ADVERTISEMENT

Επιλογές

Ο Δήμος Κατερίνης διοργανώνει επίδειξη του αθλήματος Catchball

Κατερίνη & Πιερία: Ο καιρός σήμερα, 6 Σεπτεμβρίου 2026

Βημα..τίζοντας: Η Κατερίνη ολοκληρώνει σύντομα τα έργα στο κέντρο της πόλης

Κατερίνη & Πιερία: Ο καιρός σήμερα, 3 Σεπτεμβρίου 2026

Πρωτοσέλιδα Εφημερίδων Σήμερα: Πολιτικές, Αθλητικές, Διεθνή – 06/09/2026

Μη χάσετε

Στην Πιερία εξιχνιάστηκε απάτη σε βάρος ηλικιωμένης από δύο δράστες

Το Λιτόχωρο τίμησε τον Νίκο Καββαδία σε μια ξεχωριστή μουσική βραδιά

Η ΔΥΠΑ Κατερίνης παραμένει άστεγη για δύο ολόκληρα χρόνια

Η Κατερινιώτισσα Κωνσταντία Μπαλάση διακρίθηκε στα Βραβεία Ψηφιακής Διακυβέρνησης

Ο Δήμος Κατερίνης κατασκευάζει νέα πεζοδρόμια και ασφαλτοστρώνει δρόμους

Αγγελίες

Η Olympia Electronics αναζητά Μηχανικό Παραγωγής

ΖΗΤΕΙΤΑΙ κοπέλα για εργασία σε γραφείο

Η HomeMarkt μεγαλώνει την ομάδα της – Νέες θέσεις μόνιμης εργασίας

Ζητείται νεαρός για υπάλληλος γραφείου

Ζητείται οδηγός με δίπλωμα Γ ‘ ή  Ε’ κατηγορίας

Αρθρογράφοι στο Ολύμπιο Βήμα

Αρθρογράφοι στο Ολύμπιο Βήμα
Στέργιος Ι. Καλλέργης
Η διαχρονική εξέλιξη του μαθητικού πληθυσμού της Πρωτοβάθμιας...
Αρθρογράφοι στο Ολύμπιο Βήμα
Γιώργος Πιπερόπουλος
Όλα ξεκίνησαν την 15η Φεβρουαρίου, 2024 και θα...
Αρθρογράφοι στο Ολύμπιο Βήμα
Θόδωρος Δημητριάδης
Έχουμε μια τάση στο κλέψιμο 
Αρθρογράφοι στο Ολύμπιο Βήμα
Απόστολος Παπαδημητρίου (Μακρυγιάννης)
Η ασπίδα του Αχιλλέα και η αχίλλειος πτέρνα

Διαβάστε ακόμη.........

Δημοτικό Σχολείο Βρόντους: Ένα σχολείο διαφορετικό, με όραμα και μια παράδοση 38 ετών
Ρεπορτάζ

Δημοτικό Σχολείο Βρόντους: Ένα σχολείο διαφορετικό, με όραμα και μια παράδοση 38 ετών

Παραλία Κατερίνης: Χωρίς τις αισθήσεις του, ανασύρθηκε 69χρονος
Κατερίνη

Ολυμπιακή Ακτή Κατερίνης: Χωρίς τις αισθήσεις του, ανασύρθηκε 69χρονος

Τα Σχέδια Βελτίωσης διαθέτουν 263,5 εκατ. ευρώ για τον εκσυγχρονισμό των αγροτών
Αγροτικά

Τα Σχέδια Βελτίωσης διαθέτουν 263,5 εκατ. ευρώ για τον εκσυγχρονισμό των αγροτών

Οι Viva Vox έρχονται για μια μοναδική συναυλία στην Παραλία Κατερίνης
Εκδηλώσεις

Οι Viva Vox έρχονται για μια μοναδική συναυλία στην Παραλία Κατερίνης

Ο Τζέικομπ Κόξον παραιτήθηκε από την Anthropic προειδοποιώντας για την τεχνητή νοημοσύνη
Τεχνολογία

Ο Τζέικομπ Κόξον παραιτήθηκε από την Anthropic προειδοποιώντας για την τεχνητή νοημοσύνη

Ο Δήμος Κατερίνης προκηρύσσει 25 θέσεις εργασίας για το Δημοτικό Ωδείο
Κατερίνη

Ο Δήμος Κατερίνης προκηρύσσει 25 θέσεις εργασίας για το Δημοτικό Ωδείο

Η Κατερίνη και η Πιερία σήμερα: Καθημερινή Ενημέρωση


© 2026 Ολύμπιο Βήμα
Εκδοτική Ενημερωτική Ι. Κορομήλης Α.Ε.

Ολύμπιο Βήμα: Η Καθημερινή Ενημέρωση της Κατερίνης και της Πιερίας
Το Ολύμπιο Βήμα είναι η ιστορική ημερήσια εφημερίδα της Πιερίας με έδρα την Κατερίνη, που προσφέρει αξιόπιστη τοπική ενημέρωση σε πολιτική, κοινωνία, πολιτισμό, οικονομία και αθλητισμό, τόσο έντυπα όσο και ψηφιακά

Ολύμπιο Βήμα - Μ.Η.Τ. 252157
Μ.Η.Τ. 252157

Καθημερινή ενημέρωση με τοπικές ειδήσεις, νέα και άρθρα.

  • Ολύμπιο Βήμα: Η Εφημερίδα της Πιερίας από το 1979
  • Επικοινωνία
  • Αρθρογράφοι στο Ολύμπιο Βήμα
  • Πρωτοσέλιδα της Εφημερίδας
  • Πολιτική Cookies
  • Πολιτική Απορρήτου
  • Πολιτική κατά της Διαφθοράς
  • Δήλωση Εχεμύθειας
  • Όροι Χρήσης
  • Δήλωση συμμόρφωσης

Το Ολύμπιο Βήμα στα Social Media

Η Κατερίνη και η Πιερία σήμερα: Καθημερινή Ενημέρωση


Εκδοτική Ενημερωτική Ι. Κορομήλης Α.Ε.
Βότση 18, 601 00, Κατερίνη
Τηλ. 23510 33633
Α.Φ.Μ.: 094329106
Δ.Ο.Υ. Κατερίνης
E-mail: info@olympiobima.gr
Ιδιοκτήτης: Εκδοτική Ενημερωτική Ι Κορομήλης Α.Ε.
Νόμιμος Εκπρόσωπος: Μαρία Κορομήλη
Διευθυντής Σύνταξης: Αθανάσιος Τέγος
Διευθυντής Ιστοσελίδας: Άγγελος Κεσανλής
Διαχειριστής Ιστοσελίδας: Άγγελος Κεσανλής
Δικαιούχος του Ονόματος Τομέα - Domain Name:
Εκδοτική Ενημερωτική Ι Κορομήλης Α.Ε.

No Result
View All Result
ΒΗΜΑ...τίζοντας
  • Όλες οι Ειδήσεις
  • Κατερίνη
  • Πιερία
  • Φεστιβάλ Ολύμπου
  • ΒΗΜΑ…τίζοντας
  • Επικαιρότητα
  • Ελλάδα
  • Κόσμος
  • Οικονομία
  • Πολιτισμός
  • Υγεία
  • Τεχνολογία
  • Τουρισμός
  • Άρθρα-Απόψεις
  • Αθλητικά
  • Αγγελίες
  • Καιρός Live
  • Κλιματική Αλλαγή
  • Επικοινωνία
  • Αναγγελία γάμου με ένα κλικ
  • Live οι τιμές καυσίμων
  • Εφημερεύοντα Φαρμακεία Κατερίνης
  • Χρήσιμα Τηλέφωνα – Πρώτες βοήθειες

© 2024 Ολύμπιο Βήμα Εκδοτική Ενημερωτική Ι. Κορομήλης Α.Ε. Βότση 18, 601 00, Κατερίνη Τηλ. 23510 33633 Α.Φ.Μ.: 094329106 Δ.Ο.Υ. Κατερίνης E-mail: info@olympiobima.gr

No Result
View All Result
ΒΗΜΑ...τίζοντας
  • Όλες οι Ειδήσεις
  • Κατερίνη
  • Πιερία
  • Φεστιβάλ Ολύμπου
  • ΒΗΜΑ…τίζοντας
  • Επικαιρότητα
  • Ελλάδα
  • Κόσμος
  • Οικονομία
  • Πολιτισμός
  • Υγεία
  • Τεχνολογία
  • Τουρισμός
  • Άρθρα-Απόψεις
  • Αθλητικά
  • Αγγελίες
  • Καιρός Live
  • Κλιματική Αλλαγή
  • Επικοινωνία
  • Αναγγελία γάμου με ένα κλικ
  • Live οι τιμές καυσίμων
  • Εφημερεύοντα Φαρμακεία Κατερίνης
  • Χρήσιμα Τηλέφωνα – Πρώτες βοήθειες

© 2024 Ολύμπιο Βήμα Εκδοτική Ενημερωτική Ι. Κορομήλης Α.Ε. Βότση 18, 601 00, Κατερίνη Τηλ. 23510 33633 Α.Φ.Μ.: 094329106 Δ.Ο.Υ. Κατερίνης E-mail: info@olympiobima.gr